Sala weselna BOHO – Spichlerz w Olsztynie koło Częstochowy

Spichlerz w Olsztynie koło Częstochowy to idealna sala weselna dla osób kochających styl boho i vintage.

Spichlerz w Olsztynie koło Częstochowy - sala weselna w stylu boho
Spichlerz Olsztyn koło Częstochowy – sala weselna w stylu boho

Restauracja Spichlerz w Olsztynie położona jest u stóp wzgórza, na którym znajdują się ruiny zamkowe. A wszystko otoczone jest wzgórzami, skałkami i lasami. Malownicza sceneria sprawia, że to miejsce przypomina dawne czasy. Jeśli udamy, że nie widzimy parkingu z autami przed restauracją, które wprowadzają nowoczesny element do scenerii 😉

Restauracja ma kilka sal, które w zależności od wielkości, przeznaczone są na małe i większe imprezy, w tym śluby i wesela.

Komu spodoba się Spichlerz w Olsztynie?

Spichlerz spodoba się wszystkim fanom zabytków, historii i wnętrz w stylu vintage. Nazwa Spichlerz nie jest przypadkowa. Ten uroczy drewniany budynek w przeszłości był prawdziwym spichlerzem zbożowym. Pochodzi z 1783 roku.

Wesele w stylu boho w Spichlerzu

Spichlerz posiada dwie sale w piwnicach, które świetnie sprawdzają się na wesela. W jednej sali ze ścianami z cegłówek, zazwyczaj ustawione są stoliki dla pary młodej i gości. Druga sala przeznaczona jest na tańce. Ogromną zaletą tych sal jest możliwość wejścia i wyjścia bezpośrednio z dziedzińca. Nie ma potrzeby przechodzić przez sale restauracyjne na parterze. Wystarczy skorzystać ze schodów na dziedzińcu przed Spichlerzem, które prowadzą prosto do sal weselnych.

Spichlerz jest jedną z tych sal weselnych, które położone są w malowniczej scenerii. Para młoda może w dniu ślubu zrobić sobie piękną mini sesję ślubną. Jako tło do zdjęć może posłużyć sam Spichlerz lub ruiny zamkowe tuż za nim. W obu przypadkach wychodzą świetne zdjęcia!

Jeśli para młoda chce mini sesję ślubną w dniu ślubu i może wygospodarować więcej czasu niż 15 minut, niedaleko Spichlerza znajduje się Rezerwat Sokole Góry. Dosłownie 5 minut jazdy autem i znajdziemy się w zaczarowanej krainie leśnej, z mnóstwem skałek i jaskini. O tym jednak, opowiem Wam przy innej okazji.

Fotograf ślubny Aleksandra Chmiel | Śląsk

Może także Was zainteresować:

Więcej informacji o fotografii ślubnej:

Obserwuj mnie na Instagramie – Fotografia ślubna @aleksandracphoto

Leave a Reply