Sala Weselna Diament, Rudniki – reportaż ślubny

Sala weselna Diament została już przeze mnie zaprezentowana w poprzednim wpisie Sala Weselna Diament – Rudniki, gmina Rędziny. W tym wpisie możecie zobaczyć skrót zdjęciowy ze ślubu Kasi i Kacpra, których wesele odbyło się właśnie na tej sali. Jeśli szukacie miejsca na wesele, być może ten wpis pomoże Wam przy podjęciu decyzji, jaką salę wybrać.

Wesele Kasi i Kacpra - Sala weselna Diament, Rudniki - zabawa weselna "Dom z papieru" (Money Heist")
Wesele Kasi i Kacpra – Sala weselna Diament, Rudniki – zabawa weselna “Dom z papieru” (Money Heist”)

Kasia i Kacper mieszkają i pracują na co dzień w Krakowie, gdzie oboje studiowali. Pochodzą jednak z Częstochowy i dlatego w Częstochowie postanowili się pobrać.

Przygotowania ślubne pary młodej

W Częstochowie odbyły się przygotowania ślubne pary młodej oraz ceremonia ślubna. Było to niezwykle pomocne dla mnie. Nie zawsze jest możliwe, abym mogła sfotografować przygotowania ślubne i w domu panny młodej, i w domu pana młodego. W tym przypadku udało się, bo rodzice i Kasi, i Kacpra, mieszkają w Częstochowie.

Zaczęłam reportaż w domu panny młodej. Następnie udałam się do domu pana młodego, aby potem wrócić do domu panny młodej, które oczekiwała przybycia przyszłego męża. Ten moment w reportażu ślubnym to prawdziwa walka z czasem, aby wszędzie zdążyć. Do tego “zaklinanie” czasu i przestrzeni, aby nic niespodziewanego nie wydarzyło się 😉

Ceremonia ślubna

To był dobry dzień, bo wszystko szło zgodnie z planem. Na 99,9%. Jedyny moment, gdzie plany troszkę się zmieniły, to ulewa w momencie, gdy para młoda i goście mieli wyjść z kościoła. Zmiana planów polegała na tym, że goście, którzy nie jechali na salę, składali życzenia w sieni kościoła, a nie na zewnątrz. Tym samym robiłam zdjęcia najkrótszym i najszerszym obiektywem, aby móc ująć w kadrach parę i składających życzenia. Gości było sporo, więc było troszkę ciasno 😉

Zmiana w planie z powodu pogody

Pogoda jest tym elementem na ślubie, którego nie jesteśmy w stanie do końca być pewnym na 100%. I dlatego warto by o tym pamiętać w rozmowie z Waszym fotografem ślubnym. Ja na to mówię “Plan B”. Zawsze pytam moje pary, czy taki mają. I jak nie mają, to wspólnie go ustalamy. Dzięki temu i ja para wiemy co robić. No i nie martwimy się w dniu ślubu już o to. Choć tak naprawdę w dniu ślubu może wydarzyć się wszystko. Dlatego mając Plan B skupiamy się na ślubie, a nie na tym, co może iść nie tak.

Sala Weselna Diament

Po życzeniach wszyscy udali się na salę. Udało mi się przybyć na kilka minut przed parą młodą i dzięki temu powstały zdjęcia “przed weselem”. A po przybyciu pary wesele ruszyło z kopyta. Goście byli w dobrych humorach i naprawdę chcieli się bawić. Nikt nie wykręcał się od zabaw serwowanych przez wodzirejów.

Sala Weselna Diament – zdjęcia wewnątrz

Podobnie jak w kościele deszcz zmienił plany co do zdjęć grupowych. Nie mogły się odbyć przed salą. I dlatego zrobiliśmy je na sali. Zdjęcie grupowe pary młodej z gośćmi z tego wesela jest moim ulubionym. Wnętrze sali świetnie współgrało ze strojami gości, zwłaszcza z czerwonymi sukienkami pań. To zdjęcie otrzymało nawet wyróżnienie.

Ale perełką wesela dla mnie, jako fotografa, była zabawa w “Dom z Papieru” (Money Heist – Netflix). Zdjęcie, na którym panowie ubrani w postacie z filmu, niosą pannę młodą, jest dla mnie hitem. To zdjęcie również dostało wyróżnienie na portalu fotografów ślubnych.

O 1 w nocy razem z parą wymknęłam się do ogrodu i zrobiliśmy mini sesję ślubną. To zawsze plus, gdy sala weselna ma zieloną przestrzeń wokół. Sala Diament ma również atrakcje w ogrodzie – napis LOVE, staw, drewniany mostek. Wszystko to świetnie wygląda na zdjęciach jako tło do portretów pary. I daje różnorodność. Dzięki temu zdjęcia nie są nudne.

Fotograf ślubny Częstochowa Śląsk Aleksandra Chmiel

Może Ci się przydać:

Sale weselne – Częstochowa i rejon Częstochowy

Pozostałe wpisy na blogu:

Instagram: Fotografia ślubna @aleksandracphoto

Fotograf ślubny Częstochowa Śląsk ✔️ Aleksandra Chmiel ☎ 578 255 044 Fotografia ślubna Częstochowa Śląsk. Reportaże ślubne. Sesje ślubne. Plenery ślubne. Śluby.

Leave a Reply