Sala weselna Poker, Częstochowa – reportaż ślubny

Sala weselna Poker, Częstochowa – rozważacie ją na swoje wesele? Jeśli tak jest, ten wpis jest dla Was.

Sala weselna Poker, Częstochowa - para młoda pozuje na sali w części, gdzie znajduje się bar
Sala weselna Poker, Częstochowa – para młoda pozuje na sali w części, gdzie znajduje się bar

Sala weselna Poker znajduje się na ulicy Żyznej w Częstochowie, w dzielnicy Stradom. Małgosia i Kacper wybrali tą właśnie salę na swoje wesele.

Zanim jednak para młoda i jej goście zaczęli bawić się na sali weselnej, i zanim opowiem Wam trochę o tej sali, najpierw opowiem Wam jak wyglądał cały dzień Małgosi i Kacpra.

Dzień ślubu

Zawsze staram się szczegółowo omówić dzień ślubu z każdą moją parą młodą. Wiem, że mają bardzo dużo spraw na głowie, dlatego staram się, aby moja osoba w dniu ślubu była pomocą, a nie problemem.

Spisujemy razem plan dnia: godziny, adresy, co, kto, itd. Pytam o rzeczy, które dla pary są ważne i ważniejsze. Co na 100% chcą na zdjęciach, a co ma dla nich mniejsze znaczenie. Dzięki temu wiem, na czym mam się najmocniej skupić w dniu ślubu. Plan pomaga również, gdy zdarzy się sytuacja kryzysowa np. opóźnienie albo trzeba nagle zmienić kolejność w planie. Wbrew pozorom takie sytuacje zdarzają się na wielu ślubach. Grunt to być przygotowanym.

Na ślubie Małgosi i Kacpra na szczęście nie było żadnych opóźnień i żadnych katastrof. Od samego początku wszystko szło sprawnie i zgodnie z zaplanowanym czasem. Po sfotografowaniu przygotowań pana młodego w Częstochowie, pojechałam do domu panny młodej w Miedźnie. Pan młody przyjechał po pannę młodą punktualnie i po zdjęciach pary młodej z rodziną, wszyscy udaliśmy się do kościoła w Częstochowie.

Po kościele udałam się na salę weselną tak szybko jak było to możliwe. Udało mi się przybyć na miejsce na kilka minut przed parą młodą i gośćmi. To jest ten moment, który niestety nie zawsze się udaje. Jednak gdy się uda, fotografuję przygotowaną salę i jej dekoracje. Wiem, że to nie są najważniejsze zdjęcia z reportażu ślubnego, ale są miłym dodatkiem do niego. I wiem, że to panny młode najbardziej ucieszą się potem widząc te zdjęcia.

Sala Weselna Poker

W Pokerze odbywają się nie tylko wesela, ale również urodziny, studniówki itp. Na wesele Małgosi i Kacpra wszystko było przystrojone na biało. Na parę młodą oraz gości czekał szampan. Jak możecie zobaczyć na zdjęciach, na sali jest sporo miejsca do tańczenia. W budynku jest również sala z kanapą, gdzie goście mogą odpocząć od tańców i muzyki. Na tyłach budynku jest spora altana z ławkami, więc można sobie odpocząć również na wolnym powietrzu.

Jako fotograf ślubny ciągle obserwuję co dzieje się na weselu, dlatego widzę też jak zachowuje się obsługa. W Pokerze obsługa jest w porządku, stoliki były sprzątane na bieżąco, posiłki podawane bardzo sprawnie (jedzenie było bardzo dobre).

Jedynym minusem, jeśli to można nazwać minusem, jest fakt, że Poker nie ma czegoś takiego jak ogród. Jest tylko kawałek trawnika za parkingiem na tyłach budynku, a na nim mini altanka (ta większa jest zaraz przy budynku) i mini plac zabaw dla dzieci. Jeśli para chciałaby sesję ślubną w dniu ślubu, to raczej musi to być poza terenem Pokera. Jednak można tu zrobić mini sesję i kilka takich ujęć możecie zobaczyć w reportażu ślubnym Małgosi i Kacpra.

Co najbardziej zapamiętałam z tego ślubu? Pierwszy taniec pary młodej! Wiecie czemu? Panna młoda zatańczyła go w trampkach! Na dzień dzisiejszy Małgosia jest jedyną panną młodą, którą fotografowałam, która postawiła na wygodę już przy pierwszym tańcu.

Fotograf ślubny – Aleksandra Chmiel | Śląsk

Może także Was zainteresować:

Blog: Fotograf ślubny Aleksandra Chmiel | Śląsk

Obserwuj mnie na Instagramie: Fotografia ślubna @aleksandracphoto

Leave a Reply