Ślub Cywilny – Urząd Stanu Cywilnego Częstochowa

Urząd Stanu Cywilnego Częstochowa, zwany również Pałacem Ślubów, mieści się w Częstochowie przy ulicy Focha 19/21. Wbrew pozorom, sporo par wybiera USC na miejsce zawarcia małżeństwa.

Ślub Cywilny - Urząd Stanu Cywilnego Częstochowa - para młoda z aktem małżeństwa
Ślub cywilny USC Częstochowa – para młoda z aktem małżeństwa

Czy warto brać ślub w urzędzie stanu cywilnego?

Zastanawiacie się, czy ślub w urzędzie jest tak samo wzruszający jak ten w kościele? Mogę Wam powiedzieć, że odpowiedź jest tylko jedna – jak najbardziej tak!

Marcelina i Łukasz są parą, która postanowiła powiedzieć sobie TAK w USC w Częstochowie. Każdy ślub jest piękny, każdy wzrusza, ale ślub Marceliny i Łukasza był do tego bardzo wyjątkowy. Para młoda postanowiła powiedzieć sobie przysięgę ślubną tylko w obecności świadków. No i fotografa ślubnego (to ja, jakby co 😉 Ale nie tylko dlatego ten ślub odróżniał się od innych.

Stroje pary młodej

Panna młoda do ślubu ubrała zieloną sukienkę. We włosach miała wianek z czerwonych róż. Zgodnie z tradycją, inaczej wyobrażamy sobie strój panny młodej. W przypadku Marcysi ten strój był idealnie dobrany.

Pan młody z kolei miał niebieską marynarkę z butonierką z czerwonych róż i… Czerwone trampki. Prawdziwy odlot! Ale to nie koniec!

Gdy Kierownik Urzędu Stanu Cywilnego zobaczył moją parę młodą, szybko podjął decyzje o zmianie krawatu na taki, który kolorystycznie będzie pasował do strojów Marcysi i Łukasza. W tym wypadku był to krawat z kolorem niebieskim, zielonym i czerwonym.

Ceremonia ślubna w urzędzie nie trwała długo, ale mimo to była bardzo uroczysta. Kolejny raz przekonałam się, że nie ma znaczenia, czy ślub jest urzędzie czy w kościele. Każdy wzrusza tak samo. Nie mogę podzielić się z Wami wszystkim, co wydarzyło się w dniu ślubu Marcysi i Łukasza, ale na pewno nie zapomnę tego ślubu nigdy.

Po ceremonii para odebrała akt zawarcia małżeństwa i mogliśmy się udać na sesję ślubną pary. Ale o tym opowiem Wam w następnym wpisie na blogu.

Fotograf ślubny Aleksandra Chmiel | Śląsk

Może Was także zainteresować:

Obserwuj mnie na Instagramie: Fotografia ślubna @aleksandracphoto

Leave a Reply