Wiosenna sesja ślubna w lesie w Poczesnej

Kolejna sesja ślubna w lesie w Poczesnej. Tym razem w odsłonie wiosennej, choć to był zaledwie pierwszy tydzień kalendarzowej wiosny.

Wiosenna sesja ślubna w lesie - Poczesna
Wiosenna sesja ślubna w lesie – Poczesna

Sesja ślubna Kateryny i Norberta była bardzo szczególna. Z powodów czysto biurokratycznych sesja ta była przekładana dwa razy (Przepływ dokumentów z Ukrainy do Polski jest bardzo formalny, nikt w biurach polskich i ukraińskich nie próbuje nic załatwić od ręki. Dodatkowo niektóre dokumenty “idą” ekstra wolno, co sprawia, że kolejne etapy nie mogą być wykonane na czas.).

Zapytacie czemu sesja była przekładana? Jaki ma to związek z dokumentami? Kateryna i Norbert chcieli, aby sesja odbyła się w dniu ślubu. Po tym, jak powiedzą sobie przysięgę małżeńską. Z tym, że aby mogli sobie powiedzieć “tak”, najpierw musieli załatwić do końca wszystkie formalności prawne.

Cieszę się, że udało nam się dogadać w sprawie terminu. Przyznam, że był moment, jak pomyślałam, że chyba nic z tego nie będzie. Radość, że jednak się udało, była po obu stronach.

Sesja ślubna

Kateryna i Norbert, od razu na początku sesji powiedzieli mi, że nie mają pojęcia o pozowaniu. Chcą fajne zdjęcia, ale nie bardzo wiedzą co robić. Zrobią to, co im powiem. Mnie takich rzeczy nie trzeba dwa razy powtarzać 🙂 Dzięki moim wskazówkom powstała ta urocza sesja i mogę się założyć, że nie domyślilibyście się, że Kateryna i Norbert nie umieją pozować. Może inaczej – wtedy nie wiedzieli, jak zapozować 😉

W czasie sesji zrobiliśmy trochę portretów tzw. oficjalnych (dla rodziny pary), oraz trochę luźniejszych. Pod koniec sesji zrobiłam trochę zdjęć samej pannie młodej. Udało mi się nawet namówić pana młodego na portrety solo. To jest coś, na co większość panów młodych reaguje stanowczym nie. Mój argument, aby ich przekonać to tego, to absolutna prawda – pani młoda chciałaby mieć taką pamiątkę. I zwykle pan młody patrzy na żonę i ona kiwa głową, że tak, chciałaby taki portret męża 🙂 I zawsze, 100%, gdy przychodzi do wybierania zdjęć do wydruku, pani młoda wybiera portrety męża, aby mieć je w albumie lub móc wstawić do ramki.

Fotograf ślubny Aleksandra Chmiel | Śląsk

Może Was także zainteresować:

Obserwuj mnie na Instagramie: Fotografia ślubna @aleksandracphoto

Leave a Reply