Zimowy ślub Częstochowa – reportaż ślubny

Zimowy ślub Częstochowa – tak zawsze będzie mi się kojarzył ślub Klaudii i Kamila. I to pomimo, że w samym dniu ślubu mało zdjęć zostało zrobionych na zewnątrz.

Zimowy ślub Częstochowa - para młoda w kościele
Zimowy ślub, Częstochowa – para młoda w kościele

W dniu ślubu Klaudii i Kamila do Częstochowy zawitała prawdziwa zima. Było oczywiście zimno i było sporo śniegu. Ten śnieg przydał się później. Na sesji ślubnej pary w plenerze. To jednak zobaczycie w następnym wpisie o tej parze. W tym wpisie zobaczycie jak wyglądał ich dzień ślubu.

Ślub w zimie. Czy to dobry pomysł?

Zawsze powtarzam, że nie zależnie od pory roku i pogody, każdy ślub jest wyjątkowy. To od ludzi, którzy w nim uczestniczą zależy atmosfera tego dnia. Także czy to zima czy lato, ślub to zawsze wielkie wydarzenie w rodzinie i liczy się każdy uśmiech. W kwestii uśmiechów i żartów mogę powiedzieć tak – tego było bardzo dużo u Klaudii i Kamila.

W czasie przygotowań ślubnych towarzyszył nam piesek pary młodej. Kto nie wie – sama mam dwa psiaki i nigdy nie mam nic przeciw, aby psiaki moich klientów były obecne w czasie zdjęć. Jakby nie było są częścią naszego życia, dlatego fajnie jak są ujęte na zdjęciach.

Czy można robić zdjęcia w zimie?

Zdjęcia zrobione w zimie mają oczywiście troszkę inny klimat, niż te zrobione w lecie. Zazwyczaj dni są pochmurne. Szybciej w ciągu dnia robi się ciemniej. Jednak to nie oznacza, że nie mogę zrobić ładnych zdjęć. Wręcz przeciwnie. Jako fotograf ślubny z doświadczeniem dobrze wiem, co robić, aby osiągnąć piękne rezultaty w każdej sytuacji.

Najważniejsze w tym wszystkim jest to, żeby para młoda mogła się całkowicie skupić na swoim wielkim dniu. O zdjęcia dbam ja. Przy części typowo reportażowej, tej spontanicznej, staram się nie ingerować w przebieg dnia. Pomagam jednak, gdy robimy zdjęcia grupowe lub mini sesję ślubną w dniu ślubu, podpowiadając jak się ustawić.

Zimowy ślub Częstochowa

A jak wychodzą zdjęcia ślubne zrobione w zimie? To możecie sprawdzić w poniższej galerii. Znajdziecie tu próbkę zdjęciową z zimowego ślubu. Tylko zdjęcia robione w kościele i na zewnątrz są zrobione bez dodatkowego oświetlenia. W czasie przygotowań ślubnych w domu i później na sali weselnej doświetlałam zdjęcia lampą błyskową.

Fotograf ślubny Aleksandra Chmiel | Śląsk

Może Was także zainteresować:

Blog – Aleksandra Chmiel | Fotograf ślubny – więcej wpisów:

Obserwuj mnie na Instagramie – Fotografia ślubna @aleksandracphoto

Leave a Reply